Seksualumas?

Kas visgi yra tas seksualumas? Pripažinsiu, tai nėra toks klausimas, kurį užduodame prieš miegą, lyg klaustume kas yra gyvenimo prasmė. Tačiau tai vienas iš klausimų, kurį užduodame penktadienį po savaitės įtempto darbo, kai vienas sėdi prie kompiuterio ir mėgaujies alumi. Protas kaip automobilis. Visą savaitę dirbęs juk negali nuspaust stabdžio ir tikėtis, kad ratai nepraslys? Reik stabdyti palengvai. Todėl toks klausimas yra kaip tik.

Seksualumas (lot. sexualis – susijęs su lytimi, seksu) – tai sąvoka, apimanti su lytimi ir seksu susijusius jausmus, artimumą (intymumą) bei elgesį tarp žmonių. Tai tiek tos trumpos teorijos, o dabar pažiūrėkime viską iš praktinės pusės. Be abejonės, manasis požiūris daugiau susijęs su vyriškuoju seksualumo supratimu, tačiau negaliu paneigti fakto, kad moteris yra viso ko seksualumo įsikūnijimas. Kaip bebūtų, tai yra dailioji (pabraukiu visom galimom spalvom) lytis ir jai pasiekti tobulumą yra gerokai lengviau.

Kadangi net lotynų kalboje seksualumas siejamas su lytimi ir seksu, todėl kaip pagrindinė seksualumo išraišką ar rezultatą galime laikyti – seksualinį susijaudinimą ar atsiradusį potraukį žmogui. O dar geriau, jei to žmogaus nepažįsti ir matai pirmą kartą. Argi taip nebūna? Manau būna visiem. Eini gatve, pamatai merginą (merginų atveju – vaikiną) ir pagalvoji „Mmm…“. Bet ar kada nors susimąstėte, kodėl taip pagalvojam? Kokie būtent signalai tą sužadina? Toli gražu, bet tik miela mergina ar fainas vaikinas taip nepriverčia mūsų galvot. Tai turi būt kažkas daugiau ir labai metrialaus.

Visa esmė labiau atsiskleidžia realiomis situacijomis. Pavyzdžiui važiuoju penktadienio vakarą troleibusu. Kelionė ilga ir šalta. Troleibuse žmonių netrūksta, bet ne tiek kad nematytum kas vyksta aplinkui. Prie vidurinių durų sėdi dvi merginos. Viena ties devinta valanda, kita ties trečia. Abi blondinės ir tikriausiai po darbo. Ties trečia valanda sėdi tvarkinga, įprastai apsirengus, su džinsais, striuke ir vos matomai paryškinus blakstienas. Gerokai jaunesnė už savo konkurentę. Ties devinta valanda jau visai kitas išraiškos lygis. Šį blondinė sėdi gundančiai susidėjus koją ant kojos, sijonas kiek pasikėlęs virš kelių. Akivaizdžiai į akis papuola prabangios kojinės su švelniais, akies nerėžiančiais, raštais. Ilgaauliai batai su ~6-7cm kulnais. Juodas, tikriausiai darbinis, sijonas ir šviesus, trumpas paltukas.

Taigi, turim dvi konkurentes. Blondinės, troleibusas ir… stebim vyrus. Kelionė truko ~20minučių nuo Molo stotelės iki Ašigalio g. Vos įlipus blondinei su sijonu ir „kablais“ – troleibuse esančių vyrų dėmesys nuo vaizdo pro langus, susitelkė į ją. Kodėl? Ji juk gerokai vyresnė (bent 6-7metais už savo konkurentę). Atsakymas labai paprastas. Jos išraiškos ir pateikimo būdas gerokai ryškesnis ir pastebimesnis. Ir tai tikrai nebuvo vulgaru, perdėtai atvira ar „fyfiška“. Tai priminė banko darbuotojos apsirengimo stilių. Bet jis buvo seksualus. Seksualumas kaip masalas ar jaukas, pagauti laimikį. Nemažai moterų skundžiasi, kad jų vyrai, vaikinai ar aplamai vaikinai klubuose – jų nepastebi. Klausimas, ar kada bandėt užmesti jauką?

Tikriausiai ne. Vis tie kompleksai. Ką pagalvos, ką pasakys, jei pasistengsiu būt patraukli ir seksuali. Moterys, STOP! Mes, vyrai, esam kaip greitaeigiai kompiuteriai. Gaunam programą, ir ją tuojau pat apdirbam. Niekad nieko nekraunam į atmintį. Jūs, moterys, labai mėgstat viską kraut į atminti ir ilgai, nuobodžiai apdoroti tolimesnių veiksmų seką, kol baigiasi programos veikimo laikas ir gaunat „ERROR“. Tada nebūna nei programos, nei rezultatų, o gal net ir viską sugadinat. Niekad negalvokit, ką pagalvos, pasakys ar t.t… Moteriškumas ir jo išryškinimas – tai pakankamai priimtina ir pateisinama priemonė būt seksualiomis. Ir tada nereiks pavydėt blondinėm, kurios visų vaikinų žvilgsnius nukreipia į save. 🙂

Kas įdomiausia, kad seksualus žmogus atrodo tada, kai pabrėžia savo lyties stipriąsias estetines (arba ne) savybes. Merginos atrodo seksualios, kai apsirengia moteriškumą išryškinančius drabužius, aksesuarus ar net jei yra nuogos – apatinius. Vyrai gerokai dažniau traukia merginų akį, kai būna tvarkingi, vyriškai apsirengę ir net jei yra nuogi – išlaikantys vyrišką kūno sudėjimą (raumenys ir t.t..).

Taigi, jei dėliosime taškus ant visų „i“, gausime kad seksualumo rezultatas – sužadintas susidomėjimas ar lytinis potraukis kitam žmogui (tam, kuris mūsų akimis yra seksualus). Seksualumo šaknys – pabrėžtos lyties stipriausios estetinės (arba ne) savybės. Seksualumą slopinantys aspektai? KOMPLEKSAI!

Pabaigai

Beje, aš grįžau. Dėl atsiradusio didelio darbingumo, šį šaltą rudenėlį, vėl reguliariai pildysiu dienoraštį ir kišiu jum savo teorijas, bei išvedžiojimus.

P.S. noriu katino… persų, mėlyno ir pasipūtusio…

Comments

comments

One thought on “Seksualumas?

  1. „Kas įdomiausia, kad seksualus žmogus atrodo tada, kai pabrėžia savo lyties stipriąsias estetines (arba ne) savybes. (…) Vyrai gerokai dažniau traukia merginų akį, kai būna tvarkingi, vyriškai apsirengę ir net jei yra nuogi – išlaikantys vyrišką kūno sudėjimą (raumenys ir t.t..).

    O kaip tuomet paaiškinti Bill Kaulitz ar Justino Bieberio patrauklumo fenomenus?

Comments are closed.