Lietuva – tikrų verslininkų (sukčių) kraštas?

Kaip mano draugai jau žino, esu programuotojas. Nesigilinsiu kiek, kaip ir koks, tačiau tuo užsiimu. Ir jau keli metai pastebiu, kaip interneto rinka eina velniop. Jau nekalbu apie tai, kad interneto puslapių talpinimas tapo apgailėtina SMS‘inimo paslauga, kurią gali kiekvienas paleisti, turėdamas kompiuterį su keletą geresnių parametrų. O ką iš to turime? Turime iškreiptą pirkėjų supratimą apie paslaugą. 10 litų, atsiskaitant SMS žinute, nuo kurios pardavėjas gauna „net“ 4 litus – pirkėjui yra milžiniški pinigai. Jis nori savo vietos, greičio, parametrų visko ko geriausio.

Bet ne apie tai aš. Puslapiai yra puslapiais. Dar yra ir jų kūrimo paslauga. Čia įdomesnė dalis. Žiūriu, kodėl dizaineris nupaišęs per 30 dienų vieną JPEG nuotrauką, kurios kokybė net ne 100%, užsiprašo 900 litų ir lieka sveikas, o atidirbęs sunkiai dvi savaites, programuodamas puslapį ir parašydamas per 8000 eilučių kodo, paprašai 350 litų ir lieki nušvilptas. Kodėl?

Viskas labai paprasta. Tokio universiteto, kaip KTU dėka, kur nusidėvėję dėstytojai į informatiko programą prideda 60% elektronikos kreditų, o nė velnio nemoko vaikų programuot ar aplamai NAUDOTIS kompiuteriu, išleidžia į darbo rinką visiškus pusgalvius, nelietusius kompiuterio detalių. Kas iš to kyla? Atsiranda šimtai projektų, įmonių ir kitokių šaraškino verslo organizacijų, kur jūs galit įsigyt interneto puslapį vos už (350-750 litų). Neblogai, ar ne? Atsiverčiam tokios įmonės interneto puslapį ir pažiūrim „source“. Ką gi matom? e-vizija.lt pardavinėja Joomla! 1.5. Smagu? Užeinam į freeshop.lt ir ten kas? Joomla+VirtueMart. Dabar atskleisiu paslaptį. Tai visiškai nemokami produktai, kuriuos gali kiekvienas atsisiųsti. O jūs nusiperkate tai už 700 litų? Na, bet tikriausiai už sugebėjimą sukčiauti reikia taip pat mokėti. Gal būt tiesiog nemoka žmonės pasigaminti konkurencingo produkto patys? Kitą vertus, ar norėtumėt jog tokie programuotojai, kurie siunčiasi iš interneto sprendimus, jūsų organizacijai sukurtų kažkokį individualių produktą? Norėčiau pamatyt tai.

Kitą vertus, grįžkime prie nemokamo produkto apibūdinimo. Jis nemokamas, jūs už jį sumokate. Lyg ir nieko, bet tada atsakykite, kodėl visi slepia, jog įrašinėja Joomla ir visokius kitokius TVS? 🙂 Ką čia slėpt? Kodėl visi pašalina autorines Joomla žinutes, puslapio apačioje? Tai va… Jei bus programuotojų, iš serijos „ale atsisiųsiu“ir perskaitysit mano straipsnį, priminsiu jog:

„Joomla! is distributed under the GNU General Public License version 2. A copy of that license should be distributed with every copy of Joomla! or derivatives of Joomla!.   For complete information about the GNU GPL please visit the Free Software Foundation.“

Comments

comments

2 thoughts on “Lietuva – tikrų verslininkų (sukčių) kraštas?

  1. Tai čia daug kas daro tas svetaines su joomla. o ką nemokamas tvs + nemokamas šablonas ir dar gauni 700 lt, dar nuperka domeną ir hostą metams. Už tai sumoka maksimum 100 lt ir 600lt pelnas 😀 puikus „verslo“ planas 😀 Aišku kenčia tikrieji tvs kūrėjai, kurie savo sistemas kuria. Nes jei nori būti konkurencingi, turi nuleisti kainą.

  2. O man tai ne naujiena, kad visa švietimo sistema neruošia specialisto. Specialistas tu tiek kiek pats juo tampi. Švietimo įstaiga tik antspaudą savo uždeda, užpatentuoja tavo paties nuopelną. Jeigu universitetas iš žmogaus darytų specialistą: tai jau šiandien Lietuvoje kiekvienais metais turėtume krūvą naujų gerų gydytojų, psichologų, informatikų ir t.t. Kur jie? Užsienyje? Specializuojasi braškių rinkimo srityje?

Comments are closed.